Наша мова калинова


«Мова – душа кожної нації, її святощі, її неоціненний скарб.
Вдосконалюймо її, бо вона, як і Україна, в нашому серці,
і починається вона з кожного із нас», -
писав великий український мовознавець Іван Огієнко.

9 листопада, в Україні відзначається День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України в 1997 році, і відзначається щорічно на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Яка прекрасна українська мова! Виплекана колоссям, землею, виспівана птахами, звеличена письменниками. Мова… яка ти багатогранна, ніжна, чиста, як промінчики сонця, що яскравим сяйвом осипають землю добром, радістю, плодами…
Мелодійна, ніжна, солов’їна. Навіть слів не вистачає, щоб описати калинове слово. Тож давайте оберігати, плекати, звеличувати зброю, гострішу за будь-які кулеметні постріли.
Памятаймо, що наша писемність і мова – це чиста криниця, із якої б’є, мов сльоза, джерело. Вона, як добірне зерно, яким маємо всі ми, патріоти держави, засівати поле спілкування, домагатись її розквіту, утвердження на теренах нашої незалежної України.
Українське слово споконвіку живе в піснях, легендах, у нашій історії й сьогоденні. Виткана і чарівною калиною, і синім барвінком, і вишневим цвітом та запашною рутою-м’ятою.

Але ж у нас прекрасна рідна мова.
Відтінків в неї стільки, скільки барв!
У ній – і сива давнина, й онова.
У ній – далеких предків пісня й сталь…

У Лесі Українки є такий вислів: «Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію». Дуже точно. Із цього все починається.

В нашій бібліотеці до уваги користувачів оформлено книжкову виставку : «Мов джерельна вода рідна мова моя"


Ми сподіваємося, що після ознайомлення з представленими творами на книжковій виставці, у відвідувачів залишилася не одна краплина любові до своєї мови та розуміння того, що мова - це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

Коментарі

Популярні публікації