Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
                          Заклятий для сусіднього хижацтва.
                            Вона твого життя міцна основа,
                          Певніша над усі скарби й багатства.
                                                                    (П. Куліш)
Найбільший скарб народу – це його мова. Саме мова, яка віками, тисячоліттями складалася, шліфувалася на землі предків, передавалася з покоління в покоління, дедалі точніше і повніше відображаючи душу народу й водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації й змінює державу. Занепадає мова – зникає і нація. Коли ж мова стає авторитетною, перспективною, необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає як нація так і держава.
Мова – це невичерпна духовна скарбниця, в яку народ безперервно вносить свій досвід, всю гаму свого розуму і почуття. Мова – це канва, на якій людина вишиває узори свого життя. Із сивої глибини віків бере початок наша мова. Шлях її розвитку – це тернистий шлях боротьби. Багато, дуже багато жорстоких літ і століть пережила наша рідна, наша невмируща мова.
До Міжнародного дня рідної мови в нашій бібліотеці для представлена книжкова виставка "Скарби рідної мови» та проведено бесіду «Звучить рідна мова».                                            Проведено у книгозбірні літературну годину «Чари мови калинової». Вчитель української мови Гейна Г.С. і зав.бібліотекою  розповіли присутність про значення мови у житті людини,про милозвучну українську мову. Захід переплітався  прочитаною поезією про мову українських класиків та сучасних поетів.                                                                            На завершення літературної години звучав вірш В.Баранова «До українців».


Коментарі

Популярні публікації